I am making all her baby food. Last night I made her sweet potatoes, enough for 8 servings. And it cost me how much? $1.04. Oh, you say you can't do it? Too busy? Nah. I did it once Joseph got home. Piece of cake. And super healthy for her and a lot cheaper for mommy and daddy. Everybody wins!
Next on the menu: homemade avocado!
Isn't making your own baby food so rewarding? And I'm with you, it's really not that hard! Glad you are enjoying it and Ady is just adorable :)
ReplyDelete